مطالبی برای پدر و مادرها و فرزندان مهاجران

این مطلبی که می خونید ترجمه  مقاله ایست در رابطه با مسایلی که والدین و فرزندان مهاجران با ان مواجه می شوند:

در کل به این نوع بحث ها علاقه دارم اگر به موضوعات اجتماعی جالبی در خصوص مهاجرت برخورد داشتید حتما پیشنهاد بدین تا دز رابطه با اونا جستجویی بکنم و مطلب بنویسم :لطفا نظرتون را هم در مورد مطلب زیر بگید تا با دوستان به نتایجی در مورد برسیم چون فکر می کنم این قضیه برای همه کسانی که می خواند مهاجرت کنند موضوع مهمی ست.

 

خانواده های مهاجران به کانادا و امریکا با مسایلی روبرو می شوند که روند سازگاری آنها را با فرهنگ جدید کشور میزبان مشکل می سازد.

آنچه که اغلب کم اهمیت در نظر گرفته و در مورد آن تامل نمی شود درگیری ها برسر تضاد فرهنگی بین خانواده ها در آن هنگامی است که فرزندان ،فرهنگ میزبان را از صمیم قلب زودتر و بیشتر از والدین شان می پذیرند.خطر اختلاف و درگیری بین فرزندان و خانواده هایشان بر سر موضوعاتی چون برقراری ارتباط اجتماعی با جنس مخالف ،معاشرت با دوستانی از دیگر فرهنگ ها ،مسایل حقوقی و آزادی ها و انتظارات درخصوص موضوعات تحصیلی به اوج می رسد.

علاوه براین ،باید این حقیقت را ستایش کرد که خانواده هایی که به کانادا مهاجرت می کنند در کل به دنبال فراهم آوردن زندگی بهتر از آنچه در کشورشان وجود داشته ،برای فرزندانشان می باشند.بنابراین هنگامی که این پدر و مادرها بدلیل سازگاری و انطباق فرزندانشان با محیط دچار اختلاف با آنها می شوند،این اختلاف ممکن است در نظر والدین بی احترامی از جانب فرزندانشان تلقی شود که منطق و فداکاری والدینشان برای مهاجرت به کشور جدید را درک نمی کنند.

در حالی که تعارض های مشترکی بین والدین مهاجر و فرزندان هر دو جنس وجود دارد،خطر حاملگی موضوع قدرتمندی است که به نگرانی ها در خصوص سلامت دخترها شدت می بخشد. افزون براین ،تعارض های فرهنگی شدید در رابطه با نوع پوشش ،رفتار ،ارتباط احتماعی با جنس مخالف فشار بیشتری را بر دخترها در مقایسه با پسرها تحمیل می کند.

این تفاوت ها می تواند به درگیری های شدید و جدی میان والدین و دختر ها تبدیل شود.حتی هنگامی که درگیری و نزاع روی نمی دهد ،برخی دختران نوجوان زندگی دوگانه ای را جستجو می کنند;آنها روابط شان و حتی نوع پوشش شان را در مدرسه و جامعه به صورت یک راز نگه می دارند.برخی دیگر از دختران نوجوان ،احساسات و خواسته هایشان را تابع خواسته های والدینشان می کنند به طوریکه دچار افسردگی و اضطراب در اثر مواجهه با مشکلات  انطباق با خانواده و  انطباق با فرهنگ می شوند.

پسرها نیز با تعارض ها ی فرهنگی مواجه می شوند اما عدم حضور خطر حاملگی برای انها می تواند ملاحظه و موشکافی والدین در مقابل آنها را کاهش دهند.با این وجود شاید پسرها بیشتر در معرض انتظارات تحصیلات عالی قرار بگیرند،که ممکن است که این توقعات از جانب انها پذیرفته شود.اگر این انتظارات از جانب پسرها پذیرفته نشود این امکان وجود دارد که انها فرهنگ خانوادشان را پس زده و با جذب شدن به گروهای ضدفرهنگی و گانگ ها  طعمه توهم آزادی و بی قیدی از قانون شوند.این مسئله می تواند آنها در معرض خطر رویارویی با قانون و شکست تحصیلی رقت انگیز قرار دهد و به همان اندازه دچار اختلاف و درگیری بیشتر انها با خانوادهایشان شوند.

بحث بر سر ان است که پدر و مادرها استراتژی و راه کار های منطقی را جستجو کنند و بپذیرند تا بدین وسیله با در نظر گرفتن این احتمال قوی ترکه  ممکن است فرزندانشان به وسیله فرهنگ میزبان تاثیر بپذیرند ،بتوانند انتظارا ت مربوط به فرهنگ را حمایت و تامین کنند.این مسئله که فرزندان به وسیله فرهنگ میزبان تغییر کنند کمتر اهمیت دارد بلکه  بیشتر چگونگی و درجه تاثیر پذیری آنها مورد توجه می باشد.افزون براین ،برخی والدین مهاجر برخاسته از فرهنگی می باشند که درآن عرف این است که به فرزندانشان بگویند چه کنندوچه نکنند و انتظار داشته باشند که فرزندان اطاعت کنند.این مسئله به سرعت برای بچه های که در فرهنگ غرب رشد می کنند،و در آن آزادی های شخصی  ارزشمند می باشد ،بی معنا می شود.بنابراین آن دسته از والدیی که را ه کارهایی را می بابند که خطر درگیری با فرزندانشان را کاهش می دهند این شانس را دارند تا در مقایسه با والدینی که تنها از استراتژی های کنترلی استفاده میکند ،در زندگی فرزندانشان تاثیر گذارترباشند.

والدین ،درحالی که فرزندانشان را تحت فشار قرار نمی دهند ،داستان و علت مهاجرتشان و آرزوها وامیدشان برای آینده ای بهتررا برای فرزندانشان شرح می دهند .علاوه براین هنگامی که والدین فرزندانشان را بدون هیچ پیش قضاوتی دعوت به شرکت در یک گفتگو در رابطه با تفاوت ها ی زندگی های هر دوطرف می کنند : والدین و فرزندان از تجربیات خاص هریک مطلع می شوند و می تواند در موقعیت بهتری به بحث در خصوص تفاوت هایشان بپردازنند.

بحث در اینجا برسر این است که پدر و مادرها توانایی های را در خودشان پرورش دهند که بیشتر براساس تاثیر تا براساس کنترل پایه ریزی شده باشد.شما می توانید با شرکت در فعالیت های فرهنگی و دعوت دوستان جدید فرزندانتان در این فعالیت ها ،این مسئله را اسان تر کنید .پذیرفتن دوستان فرزندانتان راه کار بهتری است در مقایسه با طرد کردن آنها ،تا بدین ترتیب بتوانید استحکام خانواده تان را حفظ کنید.

Gary Direnfeld

منبع :www.yoursocialworker

 

به امید روزهای خوش برای همه خانواده ها در کانادا

/ 8 نظر / 19 بازدید
ali

سلام با عرض معضرت من یک سوال در مورد پرداخت هزینه های مهاجرت کبک داشتم اینکه من می تونم به جای مانی اوردر چک به یک نفر که کارت ویزا داره بگم به جای من بریزه بعد از پرکردن فرم Payment by credit card اصل رو روی پرونده بگزارم کافی هستش یا دارم اشتباه می کنم.البته بگم که من دارم تازه دارم اقدام می کنم و این اولین مدارکمه که دارم برای کبک می فرستم. ممنون که جواب می دی

انسانیت

ای تازه جوانان وطن گوس بدارید زان رو که شما وارث فرهنگ نیائید ( فرهنگ اجداد ) کنجی است شما را ز ادب , سخت گرانسنگ شاید به شما گر که شما نیز بشائید گنجی زبس رنج و بسی قرن پس افکند کزبهره اش امروز شما کامروائید گرخود زبد حادثه ای پاس ندارید فرزندی ایران را هرگز نه سزائید افراد زیادی براین گنج نگهبان بودند و نیاسود و براین حال گواهید رفتید و وطن را به شما سخت نیازست رفتید و به اقلیم فرنگ , نیک بیائید دردا که اگر رفته نیایید به تمنا انگشت تحسر به دهان بس بخائیم منتظر قدم های شما با معلومات فراوان برخاک وطن هستیم

ایمان

مهاجرت کردن یا نکردن: مسئله این است ؟یک جایی یک اقایی گفت مثلا کسی هست مادرپیری داره و تحصیل هست این اگه مسئله اولش روابط خانوادگی باشه مادرش رو بزاره بره تحصیل هم بکنه براش همیشه یک مسئله خوشبختی اش رو خش دار می کنه .اونجا می گفت ببینین ارزشاتون به ترتیب چیه ارزش بالاتررو قربانی ارزش کمتر نکنین . اینو داشته باشنی چون می خوام از مهاجرت بگم چرا باید و چرا نباید رفت؟؟ اصلا ایا دنیا داری ادم رو سیر می کنه خب خیلیا هستن داشتن و خودکشی کردند ایا بی دنیایی ادم رو درست می کنه خیلی از نداشتن ها به کفر کشید و خودکشی .من فکر می کنم باید ادم هارمونی جهان هستی رو احساس کنه اونوقت می دونه چرا الان دنیا امده اینطوری و ....اونوقت می دونه جاش کجاست دنیا به هم پیوسته است کار ما روی کل جهان اثر می کنه تصمیم ما یک تصمیم جهانی است هنر توحید همین درک به هم پیوستگی جهان است خدای اب و باد از هم سوانیست خب من نوعی ترس طمع حسرت حسد و....دارم ولی یک وجود خوب و فطری هم دارم . مسئله اصلی راضی کردن همین وجود خوبه .تو زندگی جنگ با بیرون هست ولی ما با مظاهر بدی در بیرون می جنگیم جنگ اصلی درون خودمونه .اگه توجنگ درونمون حسد رو تشخیص ندی

ایمان

.اگه توجنگ درونمون حسد رو تشخیص ندیم در بیرون هم با حسد نمی جنگیم تا حذفش کنیم بلکه فکرمی کنیم درسته . خب در اینجا و خارج خوبی ها و بدی هایی هست . همیشه باید چیزی رو قربانی کرد خب تحصیل یا اینکه بچه ها مثلا بعضی چیزهای دیگه رو داشته باشند کدوم برامون ارزشه ؟موندن اینجا بیشتر درونمون رو روشن می کنه یا رفتن ؟ مقاومت یا مهاجرت ؟ من فکر می کنم باید خود فطری مون برامون بگه موندن یا رفتن؟ در این صورت واقعا بمانیم مشکلات ماندن برامون درک شدنیه و میدونیم چرا ماندیم و با چه باید روبرو شویم و درستش کنیم و گر رفتیم مشکلات رفتن و....ولی اصل بریک تنهایی درسته و تصمیم درست دریک غارحرا و نه در وسط هیاهوی کوهستان پارک زندگی و تبلیغات و نظرات . خیلی ها در تضادند چون در درونشان امیال یک جهته نیست خب طبیعیه که ا نسان بنده لذت باشه و از رنج فرار کنه .ولی رنج های روحی سخت تره .وقتی می خواین تصمیمی بگیرین اگر این تصمیم درتضاد با روح خدایی تون باشه تا ابد ازرده این ولی خودتون گول می زنین شاید حتی سرطان هم بگیرین !! بالاخره این موج منفی دریای ارام ذهنتون رو مدام طوفانی می کنه راهش اینه که با فطرت درست تصمیم بگیرین رنج ها وقتی در مس

ایمان

رنج ها وقتی در مسیررشد باشه مثل مبارزه ریحان برای روییدنه هدف داره وقابل تحمل . اگه خیلی گیج هستین فرصت تنهایی رو می طلبین تا با خود اصلی تون خلوت کنین . مثل یک قبرتصمیمی بگیرین چون اونچه تصمیم می گیرین نه تنها دنیا بلکه زندگی دیگرتون رو هم در برمی گیره .مسئله اصلی اینه که خدا تکلیفی رو برای ما معین می کنه که درهماهنگی باهارمونی جهان هستی است و این خوشبختیه . عدالت خدا با خواسته نادرست ما عوض نمیشه ما باید به عدالت و تعادل برسیم .گناه برهم زدن هارمونی جهان است . فطرت با عدالت و تعادل جهان خو دارد درون تصمیمی که می گیرد وقتی پاک است این تصمیم ممکن است مبارزه در پی داشته باشد –که دارد – ولی خوشبختی اور است و نورانیت می دهد .مهاجرت هم اگر درسمت معنویت و راضی بودن فطرت نباشد درون فریادش را خاموش نمی کند . بعلاوه تصمیمات شما در ارتباط با دیگران است باید اگه دلی رو خط می کشید حتما دلیلی برای ابادی مهمتردلها باشه تا اون دل هم درک کنه یعنی اصلاح باشه به هرحال خدا با خوبی پیوند داره و پاکه از بدی .خدا می خوایم بی مکرو حیله و توجیه و بهانه و ترس و طمع باید با خوبی اشتی کرد . برایتان ارزوی بهترین ها رادارم . رنج ها وقت

only canada

اگر مایل به تبادل لینک هستین منو با نام 100 روز تا کانادا لینک کنین و به من هم بگید تا شما رو با اسمتون لینک کنم