خاطرات ایرنادا


خاطرات ایران _کانادا از زبان مرجان جون

انتخاب خانه در یک محله امن در کانادا

انتخاب خانه در یک محله امن در کانادا

در این پست در رابطه با امنیت مکان سکونت بحث می شود.

وقتی تصمیم به خرید یا اجاره منزلی گرفتید صاحبخانه بایستی شما رو از امنیت خانه مطمئن کنه .این امنیت از یک محل به محل دیگه متفاوته

امنیت در مناطق روستایی در مقایسه با مناطق شهری متفاوته.درشهرها معمولا امنیت این گونه در نظر گرفته میشه :میزان جرم و جنایت در همسایگی ،روشنایی پارکینگ ها و درهای ورودی و راه روها .امنیت ساختمان و فضای اسکان.

در مناطق روستایی امنیت تعریف دیگری دارد که شامل موارد زیر می باشد:مناطق تحت پوشش خط دهی موبایل ،دسترسی به خدمات اورژانسی ، و میزان دوری و نزدیکی به مراکز مراقبت های بهداشتی.

وقتی به دنبال مکان مورد نظر می گردید حتما سوال های زیر را بپرسید :

How safe is the area

 این منطقه چه میزان امنه ؟

How secure is the building/living space

 و ساختمان و فضای سکونت شما چقدر امنیت داره ؟

Is the building well equipped to prevent a fire? Are fire escape routes well marked

آیا ساختمان به اندازه کافی برای جلوگیری از آتش سوزی مجهز می باشد ؟و آیا راهرو های فرار،به هنگام آتش سوزی بدرستی تعیین وتعبیه شده اند.

امنیت محل سکونت

قبل از اینکه تصمیم به اجاره منزل بگیرید .امنیت محل را بسنجید.فاصله تا نزدیکترین ایستگاه حمل و نقل وتا فروشگاه های محلی وفضای پارکینگ اگر اتومبیل دارید را در نظر بگیرید.

بهتره که در مورد امنیت محل با پلیس محلی چک کنید.از همسایه ها نیزدر این مورد پرسو جو کنید.به دنبال شواهد و آثاری از تخریب در اطراف ساختمان بگردید و روزنامه محلی رو برای گزارش جرم و جنایت چک کنید.

به همراه یک آشنا و یا یک دوست بعد از تاریکی در اطراف محل با ماشین دوری بزنید به شمه خود اطمینان کنید آیا همه چیز بعد از تاریک شدن هوا قفل شده ؟ایا شواهدی از ایجاد امنیتی مازاد بر آنچه شما انتظار داشتید وجود دارد ؟آیا همه چی شبیه یک برج امن می ماند و یا مغاز ه داران محل،درهای فلزی در مقابل درهای مغازه هایشان بعد از بستن قرارمی دهند؟

در روز هم دوری در اطراف محل بزنید .آیا افرادی در همسایگی را در طی ساعات کاری روز در خیابان می بینیند؟جرم و جنایت می تواند در طول ساعاتی از روز که ساکنین خانه هایشان را به مقصد کار ترک کرده اند رایج باشد .

اگه خیلی برای امنیت مکان مورد نظر نگران هستید روزنامه های قدیمی آن محل را برای چک کردن گزارش جرایم مطالعه کنید.

آسان ترین راه برای اطمینان از امنیت مکان، چک کردن فیزیکی مکان می باشد.

قفل درها و پنجره ها را چک کنید.بعد از سکونت در خانه از صاحبخانه بخواهید که تمام قفل ها و کد های امنیتی شما روعوض کند.صاحبخانه مسئول پرداخت هزینه های  تعویض قفل ها می باشد و نمی تواند از مستجر این هزینه را بگیرد.با این وجود هیچ اجباری هم برای وی وجود ندارد که قفل ها رو تعویض کند.

     چراغ های خارج از یونیت که به تایمر ها و سنسور های حرکتی متصل هستند .دزد ها را ترسانده و نور مناسب را برای ورود صاحبخانه دیروقت فراهم میکنند. قفل های پنجره های شیشه ای کشویی براحتی شکسته یا برداشته می شوند.این مدل قفل ها معمولا نیاز به یک میله کمکی در باریکه پشت در دارند تا مانع از باز شدن آن از بیرون شوند.  

از خود بپرسید وقتی شما در آپارتمان تان مستقر شدید آیا به راحتی شخصی می تواند به مکان های عمومی وارد شود ؟ایا شما به کلید برای ورود و خروج از پارکینگ ،خشکشویی و یا قسمت تفریحی یک ساختمان نیاز دارید؟آیا دوربین ها فعالیت ها و رفت و آمد ها رو در چنین قسمت های حساسی کنترل و ضبط می کنند؟

ادامه دارد...

   + مرجان - ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۸